Friday, October 10, 2014

Спомин Матері Божої Фатімської


Спомин Матері Божої Фатімської

Субота, 11 жовтня 2014 року


Одкровення 11, 19а; 12, 1-6а. 10аб
Галатів 4, 4-7
Йоана 2, 1-11
«Третього ж дня весілля відбувалося в Кані…» «Що мені, жінко, - а й тобі? Таж не прийшла година моя!»
Зазвичай, коли говоримо про «третій день», то маємо на увазі Воскресіння Ісуса з мертвих, на третій день після Його Страстей та смерті на хресті. Сьогоднішня Євангелія зауважує, що також і на цей третій день в Кані Марія присутня разом з Ісусом: Марія, Мати, що народила Його на світ у повноті часів, допомагає, майже підштовхує свого Сина розпочати свою публічну діяльність, Марія приводить Його на весілля, Ісуса – Нареченого, на третій день; ми бачимо її у підніжжя Хреста; Його бездиханне Тіло покладається на лоно Марії перед тим, як його укрити в землі, з якої Він воскресне третього дня.
Коли ми думаємо про Марію Посередницю, то зазвичай думаємо про Неї, Мати Бога і нашу Матір, Матір Церкви, до якої скеровуємо наші убогі прохання. І це правильно, але як Матір Бога Вона є також Посередницею, бо являється Кивотом Завіту, бо принесла Світло світу, Ісуса Христа. Ісус народився від Діви Марії; на весіллі в Кані Марія запросила Його розпочати публічне служіння, проголошення слова спасіння; з лона Марії через три дні спочивання в гробі виходить Ісус у славі воскресіння. Також і тут віднаходимо в Євангелії посередництво Марії.
В історії Церкви є такі випадки, іноді з послідуючим визнанням з боку Церкви, як у випадку об’явлень трьом дітям у Фатімі в Португалії в період Першої світової війни, коли наша Матір і Посередниця знову виходить нам на зустріч. Як у Євангелії і з тією самою скромністю, Марія приходить до найбільш слабких і беззахисних та через їхнє свідчення і молитву старається притягнути наш світ до Христа, Сонця справедливості. Часто, як і у Фатімі, Марія запрошує передусім до покути, до відречення від гріха та до добрих учинків, щоб привести свій народ, своїх синів, через Хрест, до слави воскресіння на третій день.
          Марія залишається завжди скромною як у Кані; Вона наказує, але ще частіше запрошує, заохочуючи своїх усиновлених дітей приймати слова свого Сина-Бога: «Що лиш скаже вам – робіть!»
Під час моєї відпустки літом, у Сполучених Штатах, розмовляючи з простими людьми про події тут, в Україні, найчастішою відповіддю були слова, що, на жаль, ми дуже швидко забули про практику перших субот місяця та наші молитви за навернення Росії. Наша Пані з Фатіми промовляє до сердець навіть після ста років і веде свій народ на весілля свого Сина, щоб слухати Його слова і виконувати те, що Він наказує. День спасіння, третій день, є завжди тепер, дякуючи посередництву Матері.
«Третього ж дня весілля відбувалося в Кані…» «Що мені, жінко, - а й тобі? Таж не прийшла година моя!» «Що лиш скаже вам – робіть!»
«Тепер настало спасіння і сила, і Царство нашого Бога, і влада Його Христа». Амінь!

Слава Ісусу Христу!